Ogrzewanie domów i mieszkań nie ma przed nami tajemnic. Naszą specjalnością są najefektywniejsze systemy grzewcze. Dostarczamy ogrzewanie dla osób wymagających najlepszych rozwiązań. Najlepsze pompy ciepła, kotły i piece, maty grzewcze, grzejniki, ogrzewanie podłogowe czy kolektory słoneczne, to wszystko mamy w magazynie i w bieżącej sprzedaży

Jesteśmy dystrybutorem wiodących producentów sprzętu grzewczego

» Aktualnie znajdujesz się na » Strona główna » Aktualności » Ogrzewnie rurociągów

Wyszukiwarka produktów

Ogrzewnie rurociągów

Istnieją dwie główne przyczyny, dla których warto stosować systemy ogrzewania rur DEVI: 

  • ochrona rur przed mrozem
  • utrzymywanie w rurach wymaganej temperatury

Systemy chroniące przed mrozem są instalowane tam, gdzie istnieje potrzeba zapobiegania zamarzaniu lub uszkodzeniu przez lód rur wodnych i kanalizacyjnych.

Takie systemy są używane zwłaszcza w przypadkach, gdy rury są słabo ocieplone lub wręcz w ogóle nie są ocieplone. Może to mieć miejsce w starszych domach mających rury w ścianach lub na dachu albo w przypadku, gdy nie jest możliwe zakopanie zewnętrznych rur w ziemi poniżej strefy zamarzania.

Systemy dbające o odpowiednia temperaturę instaluje się, by zapewnić właściwą temperaturę  rurom z gorącą woda bądź rurom kanalizacyjnym.

 

Wewnątrz czy na zewnątrz rur

Systemy DEVI mogą być instalowane wewnątrz lub na zewnątrz rur; w systemach rur wewnątrz i na zewnątrz budynków oraz w rurach na powierzchni ziemi i pod jej powierzchnią.

Systemy DEVI przeznaczone do rur składają się z kabli grzewczych Deviflex™, termostatów Devireg™ oraz akcesoriów instalacyjnych.

Termostaty Devireg™ z czujnikami zapewniają zużycie jedynie absolutnie minimalnej ilości energii potrzebnej do uzyskania optymalnego rezultatu.

Jakie produkty wybrać:
W zależności od rodzaju rur polecamy:

Do instalacji na zewnątrz:
Elektryczne kable grzewcze Deviflex™ typ DTIP-18/10

Do instalacji wewnątrz:
Deviflex™ DPH-10 (Devi-Pipeguard™) 

sterowane elektronicznym termostatem  Devireg™ 316, 330 lub 610, który zapewni, że podgrzewanie uruchamia się tylko wtedy, gdy jest to konieczne.